ГоловнеСвіт

Британія змінює міграційну політику через нестачу робочої сили — ЗМІ

Прем’єр-міністр Великобританії Ліз Трасс має намір переглянути імміграційну політику країни, щоб упоратися з гострою нестачею робочої сили у ключових галузях. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Серед іншого новий прем’єр планує розширити перелік дефіцитних професій, на які поширюється полегшена процедура отримання робочих віз. Це, як зазначає видання The Guardian, дозволить британським роботодавцям залучати більше співробітників з-за кордону з меншою бюрократією. До списку, зокрема, можуть потрапити фахівці із прокладання широкосмугової мережі Інтернет. Не виключено, що влада також пом’якшить вимоги до знання англійської мови, необхідної для отримання візи, пише газета Financial Times.

Крім того, Трас збирається зняти обмеження щодо найняття іноземних робітників, які залучаються для сезонних робіт у галузі сільського господарства. Очікується, що верхня межа у 40 тисяч віз буде скасована, як і максимальний термін перебування у шість місяців.

Заходи покликані стимулювати економіку

«Нам потрібно вжити заходів, щоб мати необхідні навички, у тому числі в сільському господарстві, для стимулювання зростання економіки. Це спричинить збільшення чисельності робітників в одних областях та зменшення в інших», — повідомило джерело на Даунінг-стріт газеті The Sun. За даними видання, про зміни може бути оголошено найближчими тижнями.

Цей план уже отримав підтримку бізнес-спільноти, зазначає FT. Однак він може зіткнутися із протидією з боку деяких колег Трасс у Кабінеті міністрів. Як нагадує газета, на референдумі 2016 року за вихід Великобританії з ЄС ключовою рушійною силою були антиімміграційні настрої.

Джерело: DW