ГоловнеСвіт

Британська розвідка назвала кількість убитих та звільнених генералів РФ

З початку вторгнення РФ в Україну як мінімум шістьох російських командувачів було звільнено і 10 російських генералів загинули. Про це повідомляє британська розвідка.

«Погана результативність російських збройних сил під час вторгнення в Україну дорого коштувала російському військовому керівництву, що, ймовірно, призвело до звільнення щонайменше шести російських командирів з початку бойових дій у лютому 2022 року», — йдеться у повідомленні.

Йдеться про звільнення командувачів Східним та Західним військовими округами Росії.

Зазначається, що генерал-полковника Олександра Чайку було звільнено з посади командувача Східного військового округу у травні 2022 року. А генерал-полковник Олександр Журавльов, командувач Західного військового округу з 2018 року, був відсутній на святкуванні Дня ВМФ Росії у Санкт-Петербурзі 31 липня 2022 року, і, найімовірніше, його замінив генерал-лейтенант Володимир Кочетков.

Крім того, генерал Олександр Дворніков був усунений після того, як отримав загальне командування операцією в Україні, а генерал Сергій Суровікін прийняв командування Південним угрупуванням військ від генерала Геннадія Жидка.

«Ці звільнення посилюються тим, що на полі бою в Україні загинули щонайменше 10 російських генералів. Сукупний вплив на узгодженість командування, ймовірно, посилює тактичні та оперативні проблеми Росії», — йдеться у звіті Міноборони Британії.

Нагадаємо, на Донеччині в червні загинув командир «1-го армійського корпусу ДНР» генерал-майор Роман Кутузов, який особисто очолив наступ.

Також повідомлялося, що збройні сили України знищили двох російських генералів на території Херсонської області.