ГоловнеСоціум

Чи можливо нормально виспатися вдень за 20 хвилин

Висипатися за 20 хвилин мріє багато людей, але не всі знають, як це зробити, та й чи реально. Слід зауважити, що постійний недосип може привести до ускладнень. Денний сон протягом 20 хвилин допоможе організму трохи розслабитися і частково відновити сили, інформує Ukr.Media.

Як підготуватися до денного сну протягом 20 хвилин

Незважаючи на те, що 20 хвилин — це дуже мало, все ж сон повинен бути розслаблюючим і продуктивним.

До нього потрібно правильно підготуватися:

перед сном не слід дивитися телевізор, гортати соціальні мережі і грати в іграшки на телефоні;
не потрібно наїдатися, однак і повністю голодним лягати також не варто, адже всі думки будуть зосереджені на їжі;
не потрібно пити перед сном міцний чай або каву. Якщо і хочеться якогось теплого напою, краще віддати перевагу трав’яному збору;
щоб після пробудження бути бадьорим, потрібно заздалегідь провітрити приміщення. Якщо погода хороша, немає вітру, можна зовсім спати з відкритим вікном.
Якщо людина спить після обіду, її організм отримує користь:

енергія відновлюється;
пропадають млявість і сонливість, які були раніше;
відновлюються фізичні сили;
процеси сприйняття поліпшується, підвищується мозкова активність;
робота буде більш продуктивною.
Що потрібно враховувати при денному сні протягом 20 хвилин

Для того щоб денний сон був максимально корисним, потрібно враховувати деякі фактори:

спати краще після обіду, бажано в проміжку між 13 і 15 годинами;
якщо людина їде на роботу на громадському транспорті, можна спробувати по дорозі поспати. Головне — не проспати свою зупинку;
багато пар не проти відпочити після обіду, і для цього бажано облаштувати комфортне місце;
під час денного сну потрібно користуватися будильником. Якщо спати більше покладеного часу, можна прокинутися з поганим настроєм і фізичною втомою;
якщо перед сном випити кави і подрімати 20 хвилин, велика ймовірність, що після пробудження буде млявість;
денний сон краще не влаштовувати в звичайному ліжку. Організм може отримати неправильний сигнал і налаштуватися на тривалий відпочинок. Для денного сну можна користуватися кріслом або стільцем, адже вони безпосередньо не асоціюються з ним.
За 20 хвилин можна повернути стан бадьорості, якщо йдеться про нетривалий сон. Вночі ж потрібно спати приблизно 8 годин. Це дасть можливість вдень не відчувати втоми і апатії.

Чому потрібно спати не менше семи годин

У 1938 році американський нейрофізіолог Натаніел Клейтман і його учень Брюс Річардсон поїхали в Мамонтову печеру. Це найглибше і темне місце на планеті. Тут вони провели 32 дні, постійно намагаючись розширити добовий цикл до 28 годин.

Незважаючи на початкову мету, під час аналізу результатів виявилося, що в повному ув’язненні від сонця вони спали по вісім годин, тобто робили те, що зараз є нормальним режимом.

У 2003 році Девід Дінес з Університету Пенсільванії вирішив дізнатися, як недостатня кількість сну впливає на когнітивні здібності людини. Він зібрав добровольців і поділив їх на групи. Протягом двох тижнів експерименту він дізнався, що та група, яка спала по 6 годин, була такою ж слабкою, як і люди, які не спали протягом всієї ночі.

Після цього учасникам дали по три дні для відновлення, дозволивши їм спати стільки, скільки захочеться. Однак вони не змогли повернутися до тієї активності мозку, з якою вступали в експеримент.

Перше дослідження демонструє, що режим сну, про який зараз твердять, придуманий не зі стелі. Для дорослої людини, щоб виспатися, потрібно від 7 до 9 годин. А ось спати менше встановленого часу може бути дуже небезпечно.