ГоловнеСоціум

Чому важливий селен для здоров’я людини?

Попри те, що селен є не дуже популярним мікроелементом, він становить величезну цінність для здоров’я людини.

Селен — незамінний мікроелемент, який міститься у всіх тканинах організму людини. Адекватне надходження селену є необхідною умовою нашого здоров’я. Він бере участь у роботі імунної, антиоксидантної та детоксикаційної систем організму, він також відноситься до геропротекторів — речовин, що уповільнюють старіння організму, інформує Ukr.Media.

Селен може бути корисним у боротьбі з інфекційними захворюваннями та вірусними інфекціями. Селен бере участь у підтримці правильної функції щитовидної залози.

Він міститься в таких продуктах, як бразильські горіхи, морепродукти, м’ясо, птиця, печінка, часник, цибуля та яйця. Препарат селен грає роль в метаболізмі гормонів щитоподібної залози і виробництві антиоксидантних ферментів.

Дефіцит селену може призвести до ряду проблем зі здоров’ям, включаючи:

втому;
м’язову слабкість;
когнітивні порушення та безпліддя.

Прийом добавок селену може знадобитися людям, які не споживають достатню кількість продуктів, багатих селеном, або мають певні медичні стани, що підвищують їх потребу в цій поживній речовині.

Хоча селен необхідний для здоров’я людини, можна отримати забагато цього елемента. Токсичність селену може викликати:

нудоту;
блювоту;
діарею;
випадіння волосся;
розлади нервової системи.

Важливо проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати будь-які добавки селену, щоб переконатися, що Ви отримуєте необхідну кількість цієї поживної речовини.

Можливо, ви чули, що селен є життєво важливим мінералом для здоров’я і що його можна знайти в дієтичних добавках. Але чи знаєте ви, що прийом селенових добавок може завдати шкоди вашому здоров’ю?

Ось що потрібно знати про селен та дієтичні добавки:

Селен — важливий мінерал для гарного здоров’я. Його можна знайти в деяких продуктах харчування, але не у всіх.
Організму потрібна лише невелика кількість селену, і більшість людей отримують його достатньо зі свого раціону.
Забагато селену може бути шкідливим, тому не рекомендується приймати добавки селену.
Якщо ви вважаєте, що вам потрібна добавка селену, спочатку проконсультуйтеся з лікарем.

Протипоказання

Селен приносить багато користі здоров’ю, але є деякі ліки, які можуть взаємодіяти з ним і викликати проблеми. Якщо ви приймаєте будь-який із перерахованих нижче препаратів, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати добавки з селеном.