ГоловнеЗдоров’я

Ці 10 ознак свідчать про розвиток у людини гіпертиреозу

Надактивна щитоподібна залоза описує стан, званий гіпертиреозом, за наявності якого щитоподібна залоза виробляє надлишок гормонів. Симптоми цього стану часто є результатом збільшення метаболізму в організмі, що викликає порушення, які варіюються від втрати ваги до різких коливань настрою, інформує Ukr.Media.

Хоча щитоподібна залоза — це лише невелика залоза на шиї, вплив надмірного вироблення гормонів на інші частини тіла може викликати серйозні проблеми, які можуть вимагати лікування.

Надактивна щитоподібна залоза може бути у будь-кого, однак хвороба у 10 разів частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Спочатку симптоми гіпертиреозу можуть бути розпливчастими, і їх легко ігнорувати, але якщо залишити цей стан без лікування, іноді може бути смертельний ризик.

Існує широкий спектр загальних симптомів, які пов’язані з гіперактивністю щитоподібної залози, але саме те, як ці симптоми виникають, є найбільш важливим, на що слід звертати увагу.

Симптоми надактивної щитоподібної залози

Симптоми можуть бути непомітними і навіть залишатися непоміченими протягом декількох тижнів, хоча у деяких людей вони можуть з’явитися більш раптово і стати більш серйозними. Важливо відстежувати симптоми, щоб пов’язати їх з певними тригерами, які можуть допомогти визначити, чи пов’язані вони з щитоподібною залозою.

За даними NHS (Національна служба охорони здоров’я Великобританії), надактивна щитоподібна залоза може викликати наступні 10 фізичних ознак:

Набряк шиї через збільшення щитоподібної залози.
Нерегулярна або незвично висока частота серцевих скорочень.
Посмикування і тремтіння.
Тепла шкіра / надмірне потовиділення.
Червоні долоні.
Пошкодження нігтів.
Висип, що свербить (кропив’янка).
Облисіння — витончення волосся.
Видима втрата ваги.

Проблеми з очима — почервоніння, сухість і поганий зір.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.