Men's & Women'sГоловне

До яких страшних наслідків може призвести передпускові підігрівачі автомобіля

Нюанси «теплих» опцій.

Багато власників престижних седанів і кросоверів встановлюють на своїх «залізних коней» передпускові підігрівачі або системи автозапуску. Однак ці безумовно зручні гаджети можуть сильно нашкодити і доставити масу неприємностей. Про те, звідки чекати біди, інформує Ukr.Media.

Почнемо з передпускових підігрівачів, які часто серійно встановлюють на преміальні кросовери. Або ж їх власники роблять це за своєю ініціативою заради комфорту. З настанням зими водії починають інтенсивно використовувати цю опцію і тут же отримують проблему. Одного ранку акумулятор «сідає», і автомобіль відмовляється їхати. Або може бути інший варіант. Прогрів машину, шофер глушить мотор, а потім, через деякий час, намагається його знову завести. Але всі спроби марні: батарея «здохла».

Чому так відбувається? Річ у тім, що передпусковий підігрівач досить сильно витрачає заряд АКБ. Адже у ньому встановлено кілька електромоторів, які необхідні, щоб прокачувати паливо і антифриз. Плюс електронний блок управління також функціонує від електрики. А якщо пристрій «просунутий» і прогріває салон, то до цього набору додається ще один вентилятор.

Іншими словами, потужних споживачів достатньо. А якщо батарея недозаряджена або стара, спроба пуску двигуна після прогріву закінчиться фіаско. До того ж і стартеру, щоб провернути колінвал, потрібна енергія, а її вже ніде взяти.

Трапляються ситуації, коли після тижня таких прогрівів сідає і зовсім новий акумулятор. Причина прихована в коротких поїздках, при яких він не встигає заряджатися. При цьому потужні споживачі на кшталт фар, «грубки» працюють на повну потужність.

Крім того, можна згадати біди з автозапуском, які були у кросоверів Haval. «Китайці» горіли, причому загоряння починалися в задніх частинах більшості автомобілів. Причина — в паливних шлангах, які дубіли і лопалися в мороз, після чого бензин починав капати назовні.

Звичайно ж, це була зовсім екстремальна ситуація і виробник провів відкличну кампанію. Однак осад у історії залишився. І тепер власники регулярно перевіряють стан паливопроводів, або зовсім не користуються автозапуском в сильний мороз.