Здоров’я

Дослідники назвали три хвороби, до яких може привести сон при світлі

В експерименті вчених взяли участь понад 550 чоловіків та жінок віком від 63 до 84 років.

Згідно з новим дослідженням вчених з північно-західного університету в Чикаго (США) темрява в спальні допомагає не тільки добре виспатися, але і значно знижує ймовірність розвитку трьох серйозних проблем зі здоров’ям: ожиріння, діабету і гіпертонії, інформує Ukr.Media.

В експерименті брали участь понад 550 чоловіків і жінок у віці 63 до 84 років, які носили пристрої, що вимірюють кількість світла в їх спальнях протягом тижня. Менше половини добровольців спали в повній темряві, в той час як інші піддавалися впливу світла навіть в найтемніші нічні години.

Результати дослідження показали, що літні люди, які часто спали при включеному нічнику або телевізорі, з більшою ймовірністю страждали ожирінням, високим кров’яним тиском і діабетом, в порівнянні з тими, хто не піддавався впливу світла під час нічного відпочинку. За припущенням вчених, подібний вплив світла на здоров’я можуть пояснити два фактори.

«По-перше, світло вночі може погіршити здоров’я через порушення циркадних ритмів, а по-друге, він пригнічує вироблення мелатоніну. З часом це може викликати метаболічні та серцеві захворювання», — кажуть вчені.

Щоб знизити негативний вплив світла на сон і здоров’я, фахівці радять використовувати нічники з тьмяним бурштиновим або помаранчевим світлом, які краще ставити на підлогу. Також необхідно щоночі щільно закривати штори або надягати маску для сну.