Соціум

Два простих інгредієнти, і ваші подушки і ковдри будуть ідеально чистими

Як правильно і чим випрати ковдри і подушки?

Це питання рано чи пізно постає перед кожною господинею. Хочеться з мінімальною витратою часу і зусиль отримати відмінний результат. Напевно, потрібно купити якийсь дорогий супер засіб? А ось і ні! Всього пара дешевих інгредієнтів, побутова пральна машина — і ваші ковдри і подушки знову як нові!

Чарівні засоби — це всього лише нашатирний спирт і рідке господарське мило. Обидві складові зараз легко знайти в господарських відділах магазинів. Варто звернути увагу лише на те, що краще саме рідке, а не натерте на тертці господарське мило — друге може просто повністю не випратися, інформує Ukr.Media.

Що стосується кількості, то тут багато що залежить від жорсткості води в вашому регіоні. Зазвичай достатньо взяти по 100 мл одного та іншого засобу. Якщо ж вода дуже м’яка, то на 100 мл нашатирного спирту можна спробувати взяти всього 50 мл мила, і навпаки — для жорсткої води мила знадобиться більше. Орієнтуйтеся на піну, яку бачите під час прання — якщо її, на ваш погляд, замало, то можна долити мила прямо в процесі, або додати 1/2 столової ложки соди, що викличе більш рясне піноутворення.

Ковдру або подушку, яку ви будете прати закладіть в барабан пральної машини і вилийте отриману суміш прямо на тканину.

Що стосується режиму прання, то можна вибрати «шерсть». Плюс цього режиму — довге замочування. Однак час прання — не великий, і не завжди гарантує ідеальний результат, якщо є значні забруднення. Для людей з алергією слід вибирати режим з додатковим і рясним полосканням. Якщо мета — вивести плями, можна вибрати режим для щільних тканин, наприклад «джинси». Прати слід при температурі 40°C, а щоб не перевантажувати пральну машину, для віджиму вибрати режим 800 оборотів.

В ідеалі випрані ковдри і подушки (окремо згадаємо, що мова весь цей час йде не про пухо-пір’яних подушках) потрібно просушити на вулиці. Тоді результат просто фантастичним: ідеально чисті постільні приналежності без будь-яких сторонніх запахів.