ГоловнеПолітика

ЄС готує нову фінансову допомогу Україні

Євросоюз виділить Україні новий пакет фінансової допомоги, повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час саміту.

«ЄС підтримує Україну. Ми тверді у своїй рішучості. Я оголошую про новий пакет фінансової допомоги, що складається з екстрених кредитів та грантів, для підтримки України у середньостроковій та довгостроковій перспективі», — заявила вона.

Обсяг фіндопомоги складе 1,2 млрд євро, перший транш на 600 млн євро можуть перерахувати найближчим часом.

Фон дер Ляєн висловила сподівання, що Єврорада та Європарламент схвалять це рішення якнайшвидше.

«Потім ми почнемо швидку виплату першого траншу в розмірі 600 мільйонів євро. Більше того, ми скоро почнемо роботу над другою, довгостроковішою програмою макрофінансової допомоги для підтримки зусиль з модернізації країни. По-друге, цього року Комісія майже подвоїть двосторонню допомогу Україні у вигляді грантів: буде виділено ще 120 млн євро. Ця підтримка зміцнить зусилля України щодо державного будівництва та стійкості», — розповіла голова ЄК.

Вона також повідомила, що ЄК продовжить інвестувати у майбутнє країни «завдяки нашому інвестиційному плану».

«Цей план спрямований на залучення інвестицій у розмірі понад 6 мільярдів євро. Дозвольте мені ще раз прояснити: Україна — вільна та суверенна країна. Вона робить свій власний вибір. ЄС і надалі стоятиме на її боці», — заявила фон дер Ляєн.

Фон дер Ляєн повідомила, що минулого тижня обговорила ситуацію в Україні з президентом Володимиром Зеленським.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Україна звернулася до ЄС щодо нових кредитів на 1,2 млрд євро.

Нагадаємо, Україна отримала другий транш ЄС у 600 млн євро у жовтні минулого року. А загалом Україна у 2014-2021 роках отримала в рамках реалізації п’яти програм 5,01 млрд євро кредитів від ЄС.