ГоловнеСвіт

Ізраїль пропонував провести саміт РФ-Україна в Єрусалимі — ЗМІ

Прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Бенет у жовтні 2021 року пропонував президенту РФ Володимиру Путіну провести саміт Росія-Україна в Єрусалимі. Про це повідомляє Axios у середу, 19 січня.

Як заявило джерело видання, торік керівник Офісу президента Андрій Єрмак також питав в екс-прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, чи готовий він організувати саміт між Путіним і Президентом України Володимиром Зеленським.

«Нетаньягу не виказав особливого ентузіазму, але сказав, що вивчить таку можливість, якщо обидві сторони захочуть зустрітися», — сказало джерело в уряді Ізраїлю.

Видання додає, що радники Нетаньягу пропонували провести саміт Україна-Росія у Кремлі у квітні і ще раз у травні, але так і не отримали позитивної відповіді.

У свою чергу, українські й ізраїльські офіційні особи заявили, що у жовтні 2021 року президент Ізраїлю Іцхак Герцоґ відвідав Київ і зустрівся із Зеленським, який розповів йому про посередницькі зусилля Нетаньягу і запитав, чи відновить новий уряд Ізраїлю переговори про проведення саміту.

Тоді Бенет зателефонував Зеленському за день до поїздки в Сочі на зустріч із Путіним. Під час розмови Зеленський порушував питання про проведення саміту і заявив, що саміт можна провести на рівні радників з національної безпеки.

У свою чергу, Путін не виказав ентузіазму із приводу проведення українсько-російського саміту і піддав різкій критиці Президента Зеленського, відзначили джерела.

Нагадаємо, в МЗС Росії запевняють, що не збираються нападати на Україну. У зовнішньополітичному відомстві країни заявили, нібито РФ не атакуватиме Україну, не нападатиме на Україну і не вторгатиметься в Україну.