ГоловнеСоціум

Країни G7 посилять тиск на Росію — Білий дім

США і Велика сімка посилять економічний тиск на РФ через військову агресію в Україні і зроблять подальші кроки щодо притягнення Москви до відповідальності. Про це повідомили у Білому домі.

«Сполучені Штати об’єднали більше 30 союзників і партнерів по всьому світу, щоб покласти на Росію величезні витрати, і коаліція, яку очолює США, продовжить посилювати тиск на (президента РФ Володимира) Путіна», — йдеться в прес-релізі.

Зазначається, що за кілька місяців експорт США до Росії, у тому числі критично важливих технологій, необхідних для підтримки збройних сил, скоротився, приблизно, на 97%.

За прогнозами американської адміністрації, імпорт товарів у РФ з усього світу може впасти на 40%, а інфляція підніметься до 20%.

«Наші заходи й надалі виснажуватимуть критично важливі компоненти путінського військово-промислового комплексу… і позбавлятимуть Путіна ресурсів, необхідних для ведення війни… Ефективність наших заходів згодом лише зростатиме, що ще більше ізолює Росію від світової економіки», — підкреслили у Білому домі.

У релізі зазначено, що США у координації з G7 введуть нові санкції щодо сотень фізичних та юридичних осіб, а також компаній, які допомагають РФ ухилятися від уже введених обмежень.

Крім того, буде запроваджено тарифи на сотні російських товарів на мільярди доларів.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак перерахував основні антиросійські заходи, про які домовилися лідери країн G7 на саміті у Німеччині.

Велика сімка, зокрема, розширить санкції, які торкнуться доступу Росії до ресурсів, послуг та технологій, а також значно обмежить її доходи, у тому числі від золота.