ГоловнеЗдоров’я

Міфи про каву, пов’язані зі здоров’ям, в які слід перестати вірити

Цей напій часто критикують. І часом зовсім необґрунтовано!

Ми всі любимо каву. Окрім очевидного чудового смаку та очевидних стимулюючих переваг, які подобаються людям, кава також дуже корисна для вас у багатьох відношеннях, забезпечуючи вас антиоксидантами, які можуть знизити ризик хронічних захворювань, а також кофеїном, який збільшує ваші розумові здібності, інформує Ukr.Media.

Навколо кави існує багато негативних тверджень, деякі з яких насправді є міфами. Ми хочемо їх розвінчати.

Міф: кава викликає безсоння

Ми, очевидно, не будемо заперечувати, що вживання кави пробудить вас. Але якщо ви п’єте регулярну кількість кави і скорочуєте споживання задовго до сну, вам не слід занадто турбуватися про те, що через це ви не будете спати всю ніч.

Безумовно, кава має стимулюючий ефект, бо блокує вироблення аденозину — хімічної речовини, яка накопичується протягом дня і багато в чому є причиною того, що ми стаємо сонливими. Але кофеїн у каві також має відносно короткий період напіввиведення, який у більшості людей коливається від 4 до 6 годин. А це означає, що більша частина його наслідків зникне до того часу, коли ви спробуєте заснути.

Таким чином, поки ви п’єте каву відносно рано вдень, у вас не розвинеться безсоння.

Міф: кава шкідлива для серця

Більшість людей, які випили забагато кави, знайомі з заплутаним відчуттям серцебиття, яке може супроводжувати надлишок кофеїну. І це може змусити деяких людей припустити, що кава не така корисна для вашого серця. На щастя, загалом це неправда.

За словами лікарів, для більшості людей вживання помірної кількості кави (яка зазвичай становить близько 4 або 5 чашок на день) не становить небезпеки для здоров’я вашого серця.

Цікаво, що кава дійсно може бути корисною для вашого серця, як вказує Медицина Джона Хопкінса. Вживання кави в менших кількостях, до двох чашок на день, може підвищити здатність вашого серця перекачувати кров по всьому тілу і таким чином запобігти серцевій недостатності.

Міф: кава викликає зневоднення

Скільки разів ви пили каву, а потім досить скоро бігли в туалет? І скільки разів у вас виникала асоціація, що кава насправді змушує вас більше мочитися і потенційно зневоднює вас? Хороша новина полягає в тому, що це, мабуть, неправда:

— Це, безумовно, правда, що кава містить кофеїн, і що в більш високих дозах кофеїн має сечогінну дію, змушуючи вас більше мочитися і потенційно втрачати рідину. Але річ у тім, що вся ця рідина, з якої складається ваша кава, має тенденцію зводити нанівець будь-який сечогінний ефект.

— Насправді, дослідження, опубліковане в PLoS One, показало, що коли люди пили каву в помірних кількостях, вона виявилася такою ж зволожувальною, як вода.

Однак варто пам’ятати, що якщо ви випиваєте велику кількість чашок на день (п’ять і більше), сечогінний ефект може почати проявлятися з більшою силою, і це може почати зневоднювати вас.