ГоловнеСвіт

Молдова має плани на випадок «песимістичних» сценаріїв через війну в Україні — Санду

Президентка Мая Санду заявила, що Молдова має плани на випадок надзвичайної ситуації за «песимістичних» сценаріїв через побоювання, що вона може бути втягнута у війну в Україні.

Про це Санду сказала на пресконференції з главою Євроради в Кишиневі, повідомляє The Guardian.

Санду зазначила, що Молдова не бачить безпосередньої загрози через перекидання заворушень від війни в Україні на свою територію, незважаючи на провокації проросійських сепаратистів у Придністров’ї.

Україна звинуватила Росію в спробі втягнути Молдову у війну. Кремль висловив «занепокоєння» через ситуацію в сепаратистському регіоні Молдови.

На запитання, чи стурбована вона через можливі заворушення в найближчі дні, Санду відповіла, що «ми не бачимо неминучої загрози найближчим часом».

«Але, звісно, ​​у нас є плани на випадок непередбачених ситуацій для таких сценаріїв, які є менш оптимістичними або песимістичними», — зауважила президентка Молдови.

Вона повторила свою характеристику останніх подій як «провокацій» з боку сепаратистів і сказала, що поліція Молдови робила все, що могла, на підконтрольній території, щоб забезпечити стабільність.

Влада невизнаного Придністров’я днями повідомила про низку терактів і вибухів, у яких звинуватила Україну.