ГоловнеСвіт

ООН вимагає від РФ виплатити репарації Україні

Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію, якою пропонується запровадити механізм компенсації збитків Україні внаслідок війни, розгорнутої Росією. Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак у Twitter у понеділок, 14 листопада.

«За всі свої злочини Росія заплатить у всіх сенсах – включаючи репарації. Відтепер це є воля ООН. Все буде Україна», – написав Єрмак.

Резолюцію підтримали 94 країни, проти – 13, утрималися – 74. При цьому проти ухвалення резолюції проголосували: Білорусь, Центральноафриканська республіка, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Росія, Сирія та Зімбабве.

У резолюції зазначено, що «РФ має бути притягнута до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти України, включаючи її агресію на порушення Статуту ООН, а також будь-які порушення міжнародного гуманітарного права і міжнародного права прав людини, і що вона має нести правові наслідки за всі свої міжнародно-протиправні діяння, включаючи відшкодування шкоди, у тому числі будь-якої шкоди, заподіяної такими діями.

Крім того, держави – члени ООН визнають необхідність створення у співпраці з Україною «міжнародного механізму для відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародно-протиправних дій РФ в Україні або проти України».

Також ухвалена резолюція рекомендує створення членами ООН у співпраці з Україною «міжнародного реєстру збитків для реєстрації доказів, завданих усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна внаслідок міжнародних протиправних дій Росії в Україні».