Здоров’я

П’ять небезпечних речей у будинку, які шкодять здоров’ю людини

комнатаРечі, які псують наше здоров’я.

Наш будинок повинен бути найбезпечнішим місцем, де ми могли б відпочивати і заряджатися енергією, щоб протистояти негараздам і стресам, інформує Ukr.Media.

Але, на жаль, навіть в цьому притулку можуть таїтися різні небезпеки, які дуже часто є причинами застуд, алергій та інших захворювань. Тому якщо страждаєте від частих головних болів, проблем з диханням або розладів шлунку, зверніть увагу на 5 речей, які можуть бути винуватцями цих проблем. Але навіть якщо в цей час відчуваєте себе чудово, всі вони також повинні бути усунені, особливо якщо в будинку є маленькі діти або літні люди.

Цвіль

Цвіль зустрічається майже у всіх кліматичних умовах по всьому світу. Але в теплому і вологому середовищі, яке присутнє у ванній кімнаті, льохах і підвалах, цвіль може рости і розмножуватися, створюючи колонії, які несуть потенційну небезпеку для вашого здоров’я. Велика частина цвілі в будинках — це поверхнева цвіль, але нерідко зустрічається також чорна і зелена цвіль, які можуть проникати в структуру вашого будинку. Всі види цвілі дратують дихальну систему і можуть викликати серйозні проблеми у людей з ослабленою імунною системою. Ось чому так важливо вчасно виявляти і видаляти цвіль з усіх поверхонь вашого будинку.

Кондиціонер і пластикові вікна

Сьогодні кондиціонери в будинках і квартирах — це вже не рідкість. А щоб зберегти взимку тепло, а влітку прохолоду багато людей також встановлює герметичні двері і вікна. Однак, незважаючи на переваги, у них також є і недоліки, які виражаються в недостатній циркуляції повітря, що може бути небезпечно для здоров’я, особливо для тих, у кого є респіраторні захворювання. Щоб поліпшити якість повітря у вашому будинку по можливості частіше відкривайте вікна і двері, а замість кондиціонера використовуйте вентилятор. Також обмежте використання токсичних миючих засобів і не паліть в приміщенні.

Ванна кімната як джерело інфекції

Ванні кімнати — це, зазвичай, дуже маленькі приміщення, які наповнені теплом і вологою, що сприяють зростанню цвілі, а також брудом, що змивається з тіла, і відходами засобів особистої гігієни та чистячих засобів. Небезпеки для здоров’я таяться майже на кожній поверхні і в повітрі! Найбільшу небезпеку становлять неправильне прибирання і миття рук, в результаті яких на поверхнях залишаються такі бактерії, як кишкова паличка, а також віруси. Небезпечно також перехресне забруднення, яке виникає при спільному використанні рушників і килимків, на яких можуть мешкати шкідливі бактерії і грибки.

Постільна білизна

На жаль, навіть в спальні можуть таїтися небезпеки, які впливають не тільки на сон, але і здоров’я. Найбільший винуватець — це постільна білизна. Подушки і матраци, які вчасно не чистяться і не знезаражуються, заповнені частинками клітин шкіри і кліщами, які харчуються цією шкірою. Кліщі своєю чергою можуть викликати серйозну реакцію у схильних до алергії людей. Погано випрані простирадла і підковдри часто містять бактерії, такі як сальмонела і кишкова паличка, які можуть викликати серйозні інфекційні захворювання.

Холодильник та інші місця для зберігання продуктів

Харчові отруєння є однією з найпоширеніших небезпек для здоров’я. І якщо у одних все може закінчитися нудотою і блювотою, то у ослаблених людей або дітей існує ризик серйозних проблем і навіть смерті. І хоча причина може таїтися в спочатку неякісних продуктах, більшість проблем виникає, якщо їжа не приготовлена і не зберігається правильно. Таким чином, неправильна температура або зберігання, погано вимиті фрукти і овочі, а також перехресне забруднення — ось проблеми, яких потрібно уникати.