Світ

Російський експорт зброї руйнується через війну в Україні — ЗМІ

Великі втрати Росії у військовій техніці під час боїв на території України вже призводять до значного уповільнення постачання російських озброєнь до Африки та позбавляють Москву серйозного джерела доходів. Про це повідомив журнал Foreigh Policy з посиланням на дані Пентагону та розвідки США.

Насамперед йдеться про зниження поставок вертольотів Мі-17 та Мі-35 та танків різних типів. Це може призвести до заміщення постачання зброї з Китаю та США.

За підрахунками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, на Росію припадає близько однієї п’ятої світового продажу зброї та майже половина основного експорту озброєнь до Африки. Переважно вона постачає зброю до Алжиру, Єгипту, Судану та Анголи для боротьби з різними групами повстанців.

Експерти кажуть, що чиновники в африканських країнах дедалі більше переймаються отриманням запчастин для систем радянських часів, які активно використовуються в Україні.

«Ми очікуємо, що у них (росіян — ред.) виникнуть реальні проблеми з доставкою обладнання через те, що вони втрачають техніку в Україні», — сказав представник американської розвідки на умовах анонімності.

Також у Пентагоні передбачають серйозні наслідки для оборонно-промислової бази Росії через санкції США та Заходу, які вже підірвали здатність Кремля поповнювати запаси складних деталей, таких як системи наведення та мікрочипи, що використовуються для виробництва ракет та інших високоточних боєприпасів.

Нагадаємо, станом на 25 липня Росія втратила в Україні 1730 танків та 3950 броньованих машин. Також було збито 222 літаки та 188 вертольотів.