ГоловнеПолітика

США можуть розглянути визнання РФ спонсором тероризму

Сенат США може розглянути резолюцію щодо визнання Росії державою-спонсором тероризму. У разі позитивного рішення її передадуть для голосування до Палати представників Конгресу США. Про це заявила народний депутат України Євгенія Кравчук, повідомляє прес-служба партії Слуга народу.

Кравчук зазначила, що розглянути резолюцію планують уже наступного тижня.

«Глава Палати представників Ненсі Пелосі висловила підтримку резолюції під час зустрічі з делегацією українських парламентарів. Перед голосуванням за постанову в Сенаті спочатку її розгляне комітет із закордонних справ», — повідомила Кравчук.

Напередодні президент США Джо Байден в інтерв’ю Associated Press заявив, що Путін не планує зупинятися тільки в Україні і якби НАТО не відреагувало, війна і хаос загрожували б усій Європі.

Як зазначив Байден, незважаючи на політичні ризики та удар по американській економіці, США мали вступити в протистояння з російською агресією на території України.

Визнання держави спонсором тероризму дозволяє президенту США запровадити проти нього додаткові санкції, обмежити чи заборонити продаж зброї, а також товарів та технологій подвійного призначення. Цей статус також дозволяє відмовити країні в економічній допомозі та зняти з її представників дипломатичний імунітет.

Наразі до відповідного списку входять чотири країни: Північна Корея, Куба, Іран та Сирія.

Раніше стало відомо, що західні санкції торкнулися 87% компаній у Росії.