ГоловнеЕкономіка

Світові ціни на продовольство у квітні знизилися після стрибка у березні

Після рекордного підйому у березні світові ціни на продовольство у квітні трохи знизилися, але глобальна продовольча безпека під загрозою через складні ринкові умови. Про це повідомляє ФАО.

Повідомляється, що індекс цін на продовольство ФАО склав 158,5 пункту – на 0,8% нижче, ніж у березні.

Індекс цін на зернові агенції впав на 0,7% у квітні після стрибка на 17% у березні. Ціни на кукурудзу впали на 3%, а ціни на пшеницю, навпаки, зросли на 0,2%.

Повідомляється, що індекс цін на олію у квітні впав на 5,7%, оскільки нормування попиту зумовило зниження цін на пальмову, соняшникову та соєву олії.

Ціни на цукор у квітні зросли на 3,3%, індекс цін на м’ясо підвищився на 2,2%, на молочні продукти – на 0,9%.

«Невелике зниження індексу є довгоочікуваним полегшенням, особливо для країн з низьким рівнем доходу і дефіцитом продовольства, але все ж таки ціни на продовольство залишаються близькими до своїх недавніх максимумів, відображаючи напруженість на ринку, що зберігається, і створюючи загрозу глобальній продовольчій безпеці для найбільш уразливих верств населення», – сказав головний економіст ФАО Максимо Тореро Каллен.

Раніше повідомлялося, що війна в Україні спустошила запаси продовольства, а також порушила енергетичну та фінансову систему країн, що розвиваються.

Раніше генсек ООН заявив, що війна в Україні тією чи іншою мірою погіршила становище 1,7 мільярда людей, третина з яких і раніше знаходилися за межею бідності.