ГоловнеСоціум

У ДТЕК спрогнозували роль України в енергетиці ЄС

Надалі Україна стане важливою частиною енергетичної безпеки Євросоюзу, вважає гендиректор компанії ДТЕК Максим Тимченко. Свої очікування він озвучив в інтерв’ю телеканалу CNN.

«Я щиро переконаний, що в майбутньому Україна відіграватиме значну роль в енергетичній безпеці ЄС та енергетичному ландшафті Європи», – сказав він.

Тимченко зазначив, що для збільшення потужності «зеленої» генерації України до 30 ГВт потрібно близько 40 млрд доларів інвестицій.

«Тому ми, власне, будуємо бізнес-коаліцію з енергетичних компаній для таких інвестицій. Ми в пошуках приватного капіталу, який буде підтримано державою та політичними гарантіями. Ось що сьогодні потрібно, і вже є великий інтерес з боку приватного бізнесу до інвестиції в будівництво нової України», – розповів гендиректор ДТЕК.

Відзначимо, наразі потужності української «зеленої» енергетики становлять 9 ГВт. Компанія пропонує збільшити їх до 30 ГВт до 2030 року. Відповідну ініціативу ДТЕК запропонувала на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.