ГоловнеСвіт

У ЄС повідомили про деталі нових санкцій проти РФ

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила деякі деталі шостого пакету санкцій ЄС проти Росії.

«Ми, нарешті, відключаємо від SWIFT Сбербанк — найбільший російський банк. Ми також відключимо від SWIFT два інші великі банки в Росії», — заявила вона під час виступу в Європарламенті.

Також Єврокомісія пропонує заборонити мовлення у ЄС трьох великих державних телеканалів Росії.

«Сьогодні ми запропонуємо заборонити всю російську нафту в Європі. Це буде повна заборона на імпорт нафти з РФ, що доставляється морем і трубопроводами, неочищеної та очищеної нафти», — сказала фон дер Ляєн.

При цьому вона визнала, що зробити цей крок буде непросто через серйозну залежність низки членів ЄС від нафти РФ, проте ЄС «просто зобов’язаний піти на це».

Глава ЄК зазначила, що ембарго на російську нафту потрібно вводити «акуратно» з метою надати час ЄС знайти альтернативних постачальників нафти та мінімізувати вплив санкцій на нафтові ринки.

Вона уточнила, що відмова від нафти та очищених нафтопродуктів із РФ має зайняти шість місяців і завершитися до кінця 2022 року.

Раніше повідомлялося, що Угорщина, Австрія та Словаччина, які до останнього часу блокували нафтові санкції, змінили рішення. Водночас у Словаччині заявили, що попросять у ЄС винятки за введення ембарго на нафту РФ.