Freestyle

У Пентагоні оцінили ситуацію на фронті в Україні

У Пентагоні заявляють, що останнім часом жодна зі сторін в Україні не досягла значного прогресу. У тому числі росіяни на Донбасі. Про це на брифінгу заявив офіційний представник Пентагону Джон Кірбі.

За його даними, бої в районі між Херсоном та Миколаєвом тривають, українські та російські війська мають сутички щодня. І жодна зі сторін не досягла великого прогресу.

«Українці оцінили б це як прогрес, оскільки утримують росіян від наступу на Миколаїв. І це не так уже й мало», — сказав він.

Представник Пентагону нагадав, що в районі Харкова Україна продовжує контрнаступ, відтісняючи російські війська на схід, ближче до кордону.

Водночас на Донбасі, за його словами, ситуація стає більш заплутаною.

«Я маю на увазі, що щодня відбуваються сутички та бої, іноді за маленькі хутори та села, іноді за великі міста, де росіяни можуть досягти успіхів, але наступного дня втрачають ці досягнення. Тому буквально щодня деякі території переходять із рук в руки», — сказав він.

Кірбі уточнив, що йдеться про ситуацію на північному сході Донецької області, неподалік Сєвєродонецька та Лисичанська, де «росіяни продовжують домагатися дуже поступового прогресу, просуваючись на захід у межах Донбасу».

Проте, за словами Кірбі, у напрямку Слов’янська та Краматорська «вони не досягли значного прогресу».