Світ

У Швейцарії процвітає шпигунство РФ – спецслужба країни

Федеральна розвідувальна служба Швейцарії вважає, що в країні «процвітає» шпигунська діяльність Росії після хвиль вислання російських дипломатів із європейських країни. Про це йдеться у звіті спецслужби.

Зазначається, що швейцарське місто Женева стало осередком діяльності РФ під прикриттям, де «рівень шпіонажу високий і постійно зростає», а кількість російських розвідників «особливо велика».

«За нашими оцінками, кількадесят офіцерів (російської розвідки) працюють у російських дипломатичних і консульських представництвах у Женеві», – йдеться у звіті Федеральної розвідувальної служби Швейцарії.

Більшість російських розвідників у Женеві займаються вербуванням працівників інших дипломатичних установ і організацій для отримання від них чутливої інформації. За даними швейцарської сторони, на одного росіянина припадають від трьох до п’яти «завербованих».

«Окрім розвідників, у Женеві та передмісті живуть і працюють багато імовірних джерел та прихильників іноземних спецслужб. Відомі випадки, коли офіційно колишні або такі, що пішли у відставку, працівники іноземних спецслужб оселялись у Женеві чи передмісті із сім’ями», – йдеться у звіті.

Причиною «привабливості» Женеви для спецслужб Росії є те, що в місті розташовані штаб-квартири чи представництва багатьох міжнародних організацій, зокрема ООН, а також близькість до кордону з Францією, завдяки чому вони можуть легко виїжджати в Європу.

Федеральна розвідувальна служба Швейцарії закликає владу використати всі доступні законні засоби, щоб не перетворити країну на ще більш привабливе місце роботи російських агентів.

Зазначимо, що Швейцарія стала однією з небагатьох країн Європи, яка після повномасштабного вторгнення РФ в Україну не вислала російських дипломатів за підозрою у шпигунстві. Водночас вона приєдналася до всіх санкцій ЄС проти Росії.