Соціум

У Японії податкова служба просить молодь пити більше алкоголю

Податкова служба Японії ініціювала кампанію Sake Viva!, щоб збільшити продаж алкоголю країни, оскільки його споживання різко падає. Це знижує надходження від акцизів, повідомляє Financial Times.

2011 року податки на алкоголь забезпечували 3% державних доходів Японії. Проте вже 2020 року цей показник став меншим за 2%. У зв’язку з хронічним дефіцитом бюджету в країні та боргом більш ніж 200% ВВП, це проблема.

Молоде покоління японців п’є набагато менше алкоголю, ніж старше. Зокрема, середнє щорічне споживання впало зі 100 літрів 1995 року до 75 літрів 2020-го.

Фахівці зазначають, що пік споживання у Японії був 40 років тому. Тоді люди пили саке практично щодня. Пізніше його витіснило пиво. Потім Японія пережила «винний бум» та «бум віскі». Однак тепер споживання алкоголю падає.

Державна податкова служба попросила людей віком від 20 до 39 років поділитись бізнес-ідеями для стимулювання інтересу до алкоголю. Зокрема, японського саке, сетю, віскі, пива чи вина.

Міністерство охорони здоров’я Японії заявило, що не має відношення до цього конкурсу, але підтримує регулярні контакти з податковою з питань алкоголю та здоров’я.

Відомство розраховує, що під час кампанії буде наголошувати на «допустимій нормі споживання алкоголю», щоб уникнути серйозних проблем зі здоров’ям у молодого покоління.

Нагадаємо, що в першому кварталі 2022 року показник виробництва пива впав на 51% — до 17,1 млн. дал. Надалі виробництво пива поступово зростало – за підсумками перших чотирьох місяців цього року падіння становило 42,8% до аналогічного періоду минулого року, у травні – 36,4%, червні – 32%.

Крім того, за підсумками 2021 року в Україні виробництво пива скоротилося на 5% — до 170,5 млн. дал. Також скоротилося і виробництво солоду – на 19,5%, до 218,5 тисячі тонн.