ГоловнеСоціум

Україна обрала країну для надання консульських послуг українцям у РФ

Швейцарія може почати надавати консульські послуги українцям, які перебувають у Російській Федерації. Про це в інтерв’ю La Liberte заявив президент Швейцарської Конфедерації Ігнаціо Кассіс.

«Швейцарія запропонувала свої добрі послуги як Україні, так і Росії. Наразі Україна просить нас про підтримку, зокрема консульську, своїх громадян у Росії. Зараз ми ведемо обговорення з Росією, оскільки необхідно, щоб свою згоду дали три сторони. Як ми це робимо у відносинах між США та Іраном, сприяє довірі до нас», — наголосив Кассіс.

Він також заявив, що на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну постало питання доцільності нейтрального статусу Швейцарії — зокрема, в контексті приєднання країни до санкцій ЄС.

«Відновлення санкцій ЄС проти Росії було політичним рішенням, заснованим на цінностях, закріплених у нашій конституції», — зазначив Кассіс, додавши, що йдеться про порушення Росією міжнародного права та «наші принципи та цінності».

Нагадаємо, українці, які виїхали через війну до Швейцарії, з 27 червня зможуть обміняти готівкову гривню на швейцарські франки.
Раніше у Києві після перерви відновило роботу посольство Швейцарії в Україні.