ГоловнеЕкономіка

Україна в топ-5 Європи з нарощування авіатрафіку

Україна увійшла до першої п’ятірки країн з найменшим падінням авіатрафіку у 2021 році, порівняно з допандемічним 2019 роком. Це випливає з даних Європейської організації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль).

У дослідженні наголошується, що у 2021 році найменші обсяги скорочення авіатрафіку, порівняно з 2019 роком, продемонстрували Албанія (-8%), Боснія та Герцеговина (-20%), Вірменія (-22%), Україна (-26%) та Греція ( -27%).

«Найменше постраждали країни, розташовані на південь та схід від Європи. Албанія, яка знизила авіатрафік всього на 8% (скорочення на 2 тис. рейсів), є лідером відновлення. Ще чотири країни (Боснія та Герцеговина, Вірменія, Україна та Греція) втратили менше 30%. У розпал літнього сезону деякі країни дуже близько підійшли до рівня 2019 року, зокрема Греція, де у серпні рівень польотів досяг 94% допандемічного трафіку», — наголошується у звіті Євроконтролю.

За його даними, у 2021 році Україна здійснила 134 тис. авіарейсів.

Найповільніше, за даними Євроконтролю, минулого року авіаційна галузь відновлювалася у Великій Британії, Фінляндії та Ірландії: всі три країни показали скорочення авіатрафіку на 62% до 2019 року.

Нагадаємо, у листопаді авіатрафік над Україною зріс до 87% від докризового рівня. Найбільше наростили кількість польотів іноземні авіакомпанії, тоді як вітчизняні поступалися цим показником.

Як повідомлялося, у травні авіатрафік був наполовину меншим, ніж до кризи. А наприкінці літа повідомлялося, що авіатрафік продовжував зростати.