Соціум

В Україні кількість обов’язкових щеплень від COVID-19 може зрости до чотирьох

Експертна група імунологів рекомендувала Міністерству охорони здоров’я затвердити ще одну бустерну дозу вакцинації проти COVID-19 для деяких категорій населення. Про це у п’ятницю, 8 липня, заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін у коментарі Суспільному.

Він пояснив, що ця вакцинація має стати четвертою дозою: після двох доз повного курсу й однієї бустерної.

«Відбулося засідання Національної технічної групи експертів з питань імунізації, і вони розглядали, зокрема, питання введення бустерної дози для тих осіб, які отримали вже базовий курс плюс бустер. Це, по суті, чотири дози вакцинації», – сказав Кузін.

Кузін додав, що спочатку додаткове щеплення рекомендують робити представникам критичної інфраструктури, медичним працівникам і тим, хто має медичні показання до вакцинації, наприклад бронхіальну астму, серцево-судинну недостатність.

Головний санітарний лікар зазначив, що рекомендації вже направили в МОЗ. Їх розглянуть найближчим часом, відповідне рішення оприлюднять.

Кузін зазначив, що після четвертої дози препарату проти COVID-19 сертифікат також генеруватиметься в застосунку Дія з максимальним терміном «придатності» дев’ять місяців.

Раніше в МОЗ заявили, що найближчим часом в Україні не очікується спалаху COVID-19. Також були названі причини того, чому не буде зростання захворюваності на цю інфекцію.