ГоловнеСоціум

В Україні рекордна підтримка вступу в ЄС та НАТО

Переважна більшість опитаних українців – 81% – проголосувала б за вступ у Європейський Союз у разі проведення відповідного референдуму. Про це свідчать оприлюднені результати дослідження Геополітичні орієнтації українців, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Так проти вступу в ЄС проголосували б 4% опитаних. Інші 15% не взяли б участі в голосуванні або не знають, як голосувати.

Дещо нижчою є підтримка вступу в НАТО у разі проведення відповідного референдуму (71% проголосував би «за», 7% – «проти», 22% не взяли б участі в голосуванні або не знають, як голосувати).

Водночас у перерахунку на респондентів, які б узяли участь у волевиявленні, на референдумі про вступ у ЄС було б 96% голосів «за», на референдумі про вступ у НАТО – 91% голосів «за».

Згідно з результатами дослідження, є тенденція на зниження підтримки вступу в ЄС та НАТО із заходу на схід країни, але водночас усі 77% жителів сходу і 71% жителів півдня України підтримали б приєднання України до ЄС, а 65% та 56%, відповідно, – приєднання до НАТО.

Також більшість усіх лінгвоетнічних категорій населення України категорично підтримує вступ України в ЄС та НАТО, хоча є тенденція до нижчої підтримки серед російськомовних громадян. Серед етнічних росіян 53% підтримують вступ у ЄС, не підтримують – 16%; у випадку з НАТО – 51% опитаних підтримують вступ в НАТО, не підтримують – 27%.

При цьому 62% респондентів дотримуються думки, що Україна має відстоювати свої інтереси і не погоджуватися на окремі вимоги, навіть якщо через це відкладеться набуття нею повноправного членства. Водночас 31% респондентів вважають, що Україна має ухвалювати всі необхідні закони і виконувати всі вимоги ЄС, щоб скоріше стати членом організації.

У всіх макрорегіонах України більшість мешканців скоріше обирають варіант відстоювати інтереси і не погоджуватися на окремі вимоги, навіть якщо через це відкладеться вступ у ЄС.

Порівняно з червнем 2021 року частка тих, хто підтримує вступ у ЄС, зросла з 52% до 81%, вступ у НАТО – з 48% до 71%. Водночас знизилася частка тих, хто виступає проти членства України в ЄС, з 19% до 4%, у НАТО – з 24% до 7%.

Опитування проводили методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) серед 2 000 респондентів із усіх підконтрольних уряду до 24 лютого регіонів України, які на момент опитування залишалися в Україні.

Раніше повідомлялося, що призначивши голову САП, Україна виконала одну з рекомендацій Євросоюзу для набуття статусу кандидата на вступ у ЄС.