Men's & Women's

Вчені довели, що вживання кави здатне підвищувати ймовірність появи припливів у жінок під час менопаузи

Припливи під час менопаузи відбуваються частіше у любительок кави.

Менопауза — природна частина старішання. Вона настає, коли яєчники припиняють виробляти колишню кількість естрогену. Для менопаузи характерними є різні симптоми, у тому числі й припливи. Під припливами розуміється раптове відчуття тепла, зазвичай інтенсивне у таких областях, як обличчя, шия і груди, інформує Ukr.Media.

Залежно від інтенсивності, припливи можуть навіть заважати повсякденній діяльності, повідомляє клініка Мейо. Через цей симптом жінки часто відчувають порушення сну, які можуть тривати роками. Не зовсім зрозуміло, що саме викликає припливи, але вважається, що вони пов’язані з падінням рівня естрогену.

Дослідження показують, що припливи виникають, коли через низький рівень естрогену терморегулятори тіла стають «більш чутливими до незначних змін». Але призвести до погіршення припливів може й популярний напій — кава.

Було встановлено, що кофеїн викликає так звані вазомоторні симптоми. Їх причиною є звуження або розширення кровоносних судин. Одне дослідження, опубліковане у журналі Menopause, показало, що у жінок у постменопаузі, які регулярно пили напої з кофеїном, спостерігалися більш сильні вазомоторні симптоми. Під час дослідження жінки пили різні напої з кофеїном, включаючи каву, чай і газовані напої.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.