ГоловнеПрогрес

Вчені виявили унікальне явище під льодом Антарктиди — теплі печери

Наразі плануються дослідження.

Відкриття в Антарктиді «теплих печер» надало приголомшливі докази життя під льодом. Температура в цих печерах може досягати 25 ℃, інформує Ukr.Media.

Еребус — другий за висотою (3 684 метри) діючий вулкан Антарктиди після гори Сідлі і найпівденніший діючий вулкан на Землі. Еребус активний протягом близько 1,3 мільйона років і може допомогти надати докази існування таємного світу тварин і рослин під крижаним континентом.

Гора Еребус являє собою складну систему печер, видовбаних парою в льоді. Ці печери були вивчені в ході великого дослідження, проведеного австралійським національним університетом. Вчені виявили, що вулканічний пар, проходячи через відкриті простори, плавить проходи в печерах. За словами фахівців, температура в цих печерах може досягати 25℃, що робить їх потенційними можливими для життя.

«У печерах можна було надіти футболку і відчувати себе досить комфортно», — розповіла доктор Серідвен Фрейзер, яка керувала дослідженням.

Провівши аналіз ДНК ґрунту, взятого з печер, вчені виявили докази існування організмів, включаючи водорості, мохи і дрібних безхребетних тварин.

«Результати дослідження дають дражливий погляд на те, що може жити під льодом Антарктиди — можуть бути навіть нові види тварин і рослин. Наступний крок — піти і дійсно з’ясувати, чи зможемо ми знайти нові спільноти, що живуть під льодом в Антарктиді», — пояснила Фрейзер.

За її словами, вченим не вдалося знайти чіткі докази того, що в цей час в печерах хтось живе. Однак були виявлені свідчення, що якісь істоти жили там раніше.

«Наступними кроками буде більш пильне вивчення печер і пошук живих організмів. Якщо вони існують, це відкриває двері в захоплюючий новий світ», — додала професор Лорі Коннелл.