Здоров’я

Які продукти дозволяється повторно заморожувати, а які ні

Правила, винятки та поради.

Всі господині знають, що продукти не можна заморожувати повторно після того, як вони були розморожені!

Однак ця відома кухонна мудрість не обов’язково повинна дотримуватися беззастережно, адже якщо звернути увагу на кілька моментів, деякі розморожені продукти можна буде повторно заморозити, інформує Ukr.Media.

Відтавання і заморожування: що потрібно знати

При кожному процесі відтавання існує ризик того, що шкідливі мікроорганізми (наприклад, сальмонела) почнуть розмножуватися в геометричній прогресії. Річ у тім, що ці мікроорганізми не гинуть (або тільки частково) при подальшому процесі заморожування і відразу ж після підвищення температури відновлюють свою життєдіяльність. Але немає правил без винятків!

Заморожувати чи ні

Ви можете без побоювань повторно заморожувати продукти, приготовані з розмороженого м’яса, тобто ті, які зазнали тривалої термічної обробки, під час якої шкідливі мікроорганізми гинуть. В принципі, тут діє наступне правило: якщо була створена абсолютно нова (приготована) страва, що залишилася після трапези, то частину можна заморозити. Це відноситься до супів, овочів і т. д.
Ви також можете заморозити залишки інших страв, якщо вони були добре прогріті, наприклад, розморожений гуляш, супи або овочеві страви. Особливо це актуально, якщо процес відтавання відбувався під час приготування, тобто страва не стояла годинами в теплому приміщенні. Однак стежте за тим, щоб страва була заморожена якомога швидше.
Просте основне правило: швидко розморозити — повністю розігріти — відразу заморозити.

Інша ситуація з м’ясним фаршем, дитячим харчуванням або тістечками і десертами (особливо з сирими яйцями в складі). Тут не можна повністю виключити контамінацію мікроорганізмами, на які особливо чуйно реагують діти. Про всяк випадок страви з сирими яйцями взагалі не слід заморожувати. Яловичий фарш повинен бути проварений, потім його можна заморозити (а пізніше зробити з нього котлети або галушки).
Продовольчі товари, такі як м’ясо, риба, сир або ковбаса, а також хліб і тістечка можна повторно заморозити за умови, що вони не стояли в теплому місці протягом декількох годин. У цьому випадку довіртеся своєму здоровому глузду, чи дійсно хочете ризикнути з’їсти цю їжу?
Варто також знати, що зовнішній вигляд, консистенція і смак продуктів завжди страждають від розморожування і заморожування. Так, багато тістечок втрачають свій смак і текстуру, хліб сохне, овочі часто стають непридатними для приготування салатів або інших страв, а м’ясо втрачає свій сік і печеня часто виходить сухим, не кажучи вже про зовнішній вигляд. Так що найкраще розморожувати ту кількість продуктів, які зможете відразу приготувати і з’їсти.