ГоловнеЕкономіка

З України можна вивезти до 25 млн тонн зерна — речник Ердогана

Спікер та радник президента Туреччини з міжнародних питань Ібрагім Калін заявив, що до кінця року «зерновими коридорами» з України може бути експортовано близько 20-25 млн. тонн зерна, відправлення якого координуватиме центр у Стамбулі. Прибуття перших суден очікується за два тижні. Про це повідомляє Hürriyet.

«На ринки може потрапити 20-25 млн тонн зерна з України», — зазначив Калін.

За його словами, очікуваний обсяг зерна, яке може бути експортовано, до кінця року складе від 40 до 50 млн. тонн, у тому числі до 20-25 млн. тонн з України та 25-30 млн. тонн з Росії. Таким чином, на світові ринки може надійти до 50 млн. тонн зерна.

«Ми можемо очікувати, що перші кораблі прибудуть за два тижні. Це залежить і від того, наскільки готові країни», — заявив Калін.

Він також нагадав деталі досягнутої у Стамбулі угоди.

«Коли судно виходитиме з портів Одеси, воно йтиме до Чорного моря за визначеним українцями маршрутом і під їх контролем. Центр (у Стамбулі, – ред.) буде поінформований на кожному етапі. Після входу в турецькі води за суднами продовжуватимуть спостерігати. Коли вони прибуватимуть до Стамбула, то в якийсь момент перевірятимуться. Така ж процедура буде застосована до суден, що відправляються. Відвантажень, крім зернових, не буде», — розповів спікер президента Туреччини.

Нагадаємо, раніше у Стамбулі було підписано угоду про вивезення зерна з України Чорним морем через порти Одеси, Чорноморськ та Південний.

Стало відомо, кораблі яких країн вивозитимуть зерно з України.