ГоловнеПолітика

Зеленський зустрівся із главами МЗС семи країн

Президент України Володимир Зеленський зустрівся із главами МЗС семи країн Балтії та Північної Європи. Про це повідомляє його прес-служба у понеділок, 28 листопада.

Зокрема, на переговорах були присутніми глави МЗС:

Ісландії – Тордіс Колбрун Гілфадоттір;
Естонії – Урмас Рейнсалу;
Латвії – Едгарс Рінкевичс;
Литви – Ґабріелюс Ландсберґіс;
Норвегії – Аннікен Вітфельдт;
Фінляндії – Пекка Гаавісто;
Швеції – Тобіас Більстрем.

Як зазначив Зеленський під час зустрічі, візит міністрів є важливим сигналом підтримки і солідарності країн-партнерів з Україною, особливо за найсерйозніших викликів.

«Напевно, у такому широкому складі ми приймаємо вас в Україні вперше. Робимо це із задоволенням. Ми дуже раді, що ви знаходитесь на боці правди, на світлій стороні у цій війні – на боці України та нашої боротьби за незалежність та свободу», – наголосив Зеленський.

Він відзначив значну оборонну, фінансову і гуманітарну допомогу балтійських і північноєвропейських партнерів в умовах війни проти Росії.

«Особливо цінуємо підтримку міцності Збройних сил України, медичну і реабілітаційну допомогу нашим пораненим, проведення навчально-тренувальних місій, таких важливих для українських військових, підтримку вимушених переселенців з України, які через війну виїхали за кордон», – заявив президент.

Під час зустрічі Зеленський наголосив на викликах зимового періоду і терорі Росії, який спрямований проти цивільного енергетичного сектору. Він закликав надати Україні сучасні ППО та невідкладну підтримку енергетичній системі.

Також сторони наголосили на важливості подальшого нарощування санкційного тиску проти Росії та скоординованої роботи над створенням трибуналу, а також механізму компенсації збитків.

Зеленський подякував за підтримку євроінтеграційних прагнень України і наголосив на важливості подальшого сприяння у реалізації курсу на членство у НАТО.

Крім того, президент наголосив на важливості участі країн у реалізації української гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, а також внеску кожного партнера у забезпечення продовольчої безпеки у світі.

Раніше у понеділок Зеленський обговорив питання оборони із прем’єром Нідерландів Марком Рютте. Глава уряду запевнив, що наступного року підтримка України лише зростатиме.