ГоловнеСоціум

Дослідження показало, як ранні підйоми впливають на здоров’я людини

Яка користь від ранніх підйомів.

Ранні підйоми особливо корисні для людей, схильних до повноти, інформує Ukr.Media.

Ранні підйоми допомагають знизити ризик розвитку діабету і серцевих захворювань, вважають вчені з неаполітанського університету Федеріко II. «Сови» в шість разів частіше за інших страждають на діабет другого типу і в чотири рази більше — від проблем з серцем.

Вчені досліджували звички 172 людей середнього віку, які страждають ожирінням. Всі учасники експерименту мали високий індекс маси тіла, що в цілому шкодить здоров’ю. Однак ті, хто лягав пізно спати, піддавалися більшому ризику. За словами експертів, проблеми зі здоров’ям розвиваються через збій біологічного годинника: системи, що відповідають за стресостійкість, травлення і імунітет активуються в неприродний для людини час — вночі.

Крім звичок, вчені досліджували біологічні хронотипи добровольців і з’ясували, в який час вони найбільш схильні до сну. Люди ранкового хронотипу рано засинають, а їх пік активності припадає на ранок. Проміжний хронотип також стає активний вранці, проте засинає в різний час. Нарешті, люди вечірнього хронотипу стають активними ближче до вечора і потім пізно лягає спати.