ГоловнеЕкономіка

Греція пропонує порти для зерна з України

Греція пропонує використовувати свої порти в Егейському морі як коридор для експорту зерназ України. Про це повідомило місцеве видання Kathimerini.

Вказано, що цю пропозицію зробив міністр закордонних справ Греції Йоргос Герапетрітіс на неофіційній зустрічі глав МЗС країн Євросоюзу у Києві 2 жовтня і вона не виникла на рівному місці, а відображає план, який уряд уже обговорив зі своїми партнерами щодо ЄС та країнами, що не входять до блоку.

План передбачає транспортування агропродукції залізницею через Румунію та Болгарію до портів Салоніки та Александруполіс. При цьому проблемою є обмежена пропускна спроможність залізничної мережі на півночі Греції.

Водночас «зелене світло» для українського експорту через Грецію могло би стати поштовхом для розбудови та модернізації залізничних колій на півночі Греції, зокрема, на лінії від Александруполіса до Орменіо – станції на кордоні з Болгарією.

«Герапетрітіс сказав своїм колегам з ЄС, що Греція готова зробити свій внесок у вирішення проблеми, і акцентував увагу на «величезних наслідках» розвалу угоди з Росією, особливо для країн Глобального Півдня», – пише видання.

Напередодні стало відомо, що Литва відкрила коридор для зерна з України. При цьому перевірку аграрних вантажів перенесуть з кордону Польщі в литовський порт Клайпеда.