ГоловнеСоціум

ЄС продовжує обговорення скасування митних зборів для України

Євросоюз поки не продовжив призупинення дії митних зборів для України. Причина полягає у зростанні українського аграрного експорту у Євросоюз. Про це у п’ятницю, 10 березня, заявив перший заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на прес-конференції за підсумками неформальної зустрічі міністрів торгівлі ЄС у Стокгольмі.

«Єврокомісія запропонувала продовжити ці односторонні заходи торговельної лібералізації з нашого боку ще на один рік – до червня 2024 року. Сьогоднішня дискусія засвідчила підтримку цього заходу, але залишаються проблеми з окремими чутливими сільськогосподарськими секторами, ми бачимо різке зростання імпорту з України в ЄС, зокрема курятини та яєць», – заявив він.

Європейський чиновник зазначив, що рішення наразі немає, обговорення продовжиться. Дія заходів щодо тимчасового скасування мит закінчується у червні 2023 року.

За його словами, Єврокомісія «запропонувала включити запобіжні заходи до пакета односторонніх торговельних послаблень на випадок можливих ризиків». Єврокомісія таким чином пропонує повернутися до принципу квот на продукцію, яку Київ зможе постачати у ЄС без мит.

Як вже повідомлялося наприкінці лютого, Єврокомісія запропонувала продовжити на один рік призупинення дії імпортних мит, квот та заходів торговельного захисту щодо експорту з України в Євросоюз.

Нагадаємо, у травні 2022 року Євросоюз зняв обмеження на торгівлю з Україною. У результаті за підсумками року український експорт в ЄС перевищив довоєнний рівень.