ГоловнеЗдоров’я

Календар магнітних бур на липень 2023

Магнітні бурі — це явище, що виникає на Сонці та може мати вплив на міжпланетну та земну атмосферу. Вони є результатом руйнівних викидів маси з поверхні Сонця, які називаються сонячними вибухами або сонячними спалахами. У процесі цих спалахів величезні кількості енергії та магнітного поля вивільняються в простір.

Сонячні вибухи спричинюють випуск плазми, яка складається з електронів та протонів, у відкритий простір. Коли ця плазма досягає Землі, вона взаємодіє з магнітним полем нашої планети. Це призводить до різноманітних явищ, відомих як магнітні бурі.

У другий місяць літа очікується вісім магнітних бур, вони будуть середньої та сильної потужності. Про це повідомляє Meteoagent.

Перша з них очікується 1 липня — цього дня потужність бурі сягне чотирьох балів. В інші дні рівень активності Сонця становитиме два — три бали. Наступна буде 8 липня.

Третій небезпечний період прогнозується 12-13 червня. Також в середині липня очікується затяжна магнітна буря. Триватиме вона чотири дні поспіль, з 16 по 19 липня.

У період магнітних бур спостерігаються такі симптоми:

пригнічений настрій і дратівливість;
підвищення або зниження артеріального тиску;
порушення сну;
біль у суглобах;
апатія або тривога;
головний біль і запаморочення;
загострення хронічних захворювань.

Як зменшити негативний вплив на здоров’я:

правильно харчуватися та займатися фізичною активністю;
більше відпочивати та висипатися;
пити більше води або трав’яного чаю;
не вживати алкогольних напоїв та жирної їжі;
уникати стресу та тривожних подій;
перевірити домашню аптечку на наявність необхідних ліків.

Раніше повідомлялося, що Землю накрила тривала магнітна буря. Вона розпочалася з вівторка, 23 травня і триватиме до 26 травня включно.