ГоловнеЕкономіка

Мінагрополітики прогнозує скорочення врожаю

За підсумками 2023 року фізичне скорочення врожаю в Україні становитиме 10-15%. Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє РБК-Україна.

«Якщо ми говоримо про фізичний збір урожаю, то прогнозуємо, що зменшення буде на рівні 10-15%. Така наша оцінка зараз», — сказав він в ефірі телемарафону.

Також Висоцький зазначив, що наступного року врожайність може знизитися на 5%, зауваживши, що під словом «урожайність» мається на увазі величина, яка збирається з гектара, і її не слід плутати з показником фізичного збору врожаю.

Також він повідомив, що посівні площі будуть переорієнтовані переважно на олійні культури.

«Пріоритетними в аграріїв стають олійні культури. Це вже помітно на прикладі озимого ріпаку, його площа посіву порівняно з попереднім роком не зменшилася. Також очікуємо на збільшення площ соняшника та сої. Хоча олійні культури мають меншу врожайність на гектар, дають менший валовий збір на гектар, але вартість їхня значно вища за зернові — у 2-2,5 рази», — додав Висоцький.

Раніше повідомлялося, що у 2023 році прогнозований валовий збір зернових культур в Україні скоротиться на 60% до 2021 року, олійних — на 15%. Такі дані оприлюднила асоціація Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).