ГоловнеЕкономіка

Мінсільгосп США дав прогноз, скільки вдасться виростити пшениці в Україні цьогоріч

Виробництво пшениці в Україні у поточному році різко скоротиться. Такий прогноз дало Міністерство сільського госпоарства США.

Прогнозується зниження виробництва пшениці в Україні на 2023/2024 маркетинговий рік на 21%, йдеться у звіті відомства.

Передбачається, що Україна зможе експортувати 10 млн тонн пшениці порівняно з 15 млн тонн у поточному 2022/23 році, експорт кукурудзи становитиме 16,5 млн тонн порівняно з 25,5 млн тонн.

Міністерство сільського господарства США пояснює, що причиною зменшення об’ємів стане менший урожай і скорочення експортних запасів.

Водночас відомство поліпшило оцінку експорту пшениці на цей рік на 0,5 млн тонн – до 15 млн тонн, пояснивши це кращою, ніж очікувалося, роботою «зернового коридору» і «ліній солідарності».

Однак міністерство очікує падіння виробництва на 4,4 млн тонн до 16,5 млн тонн у порівнянні з минулим роком. Збір інших зернових знизиться до 28,67 млн тонн із 34,06 млн тонн торік і 53,51 у 2021/2022 минулого року.

Так, кукурудзи буде зібрано 22 млн тонн порівняно з 27 млн тонн минулого, ячменю – 5,9 млн тонн проти 6,18 млн тонн, вівса — 350 тис. тонн проти 390 тис. тонн і 478 тис. тонн.

Нагадаємо, у Стамбулі завершилися дводенні переговори по Чорноморській зерновій ініціативі на рівні заступників міністрів оборони, було домовлено про продовження переговорів у цьому ж форматі найближчим часом, а також про повернення суден та екіпажів, які вимушено залишилися в Україні.

Сповільнення темпів експорту українського збіжжя спричинені завершенням терміну зернової угоди.

Нагадаємо, українські аграрії більше не хочуть ставити рекорди з вирощування зерна. У 2022 році в Україні спостерігалася тенденція до скорочення посівних площ під озимину, яку спричинили обмежені можливості експорту, дорога логістика та суттєва різниця в цінах у регіонах. Зокрема, регіони поблизу морських портів та кордонів з ЄС мають вищу ціну на сільськогосподарську продукцію, ніж регіони на півночі та сході країни.