ГоловнеСвіт

МЗС Британії: Не можна допустити, щоб війна в Україні тривала ще 500 днів

Світ не має допустити, щоб війна в Україні тривала ще 500 днів. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, повідомляє прес-служба британського уряду.

«Загинуло щонайменше дев’ять тисяч ні в чому не винних цивільних осіб, зокрема 500 дітей. Ще тисячі українців були викрадені, поміщені до в’язниць і піддані тортурам. Будинки, підприємства, школи та лікарні перетворилися на руїни», — наголосив урядовець.

Він наголосив, що в російських таборах перебувають близько 19 000 українських дітей, ще 2,5 мільйона чоловіків і жінок із України були депортовані до Росії.

«Росія намагається стерти українську ідентичність і культурну історію. А дітей використовують як знаряддя війни. Але світ спостерігає за тим, що відбувається, і Росія буде притягнута до відповідальності. Ми вітаємо розслідування Міжнародного кримінального суду. І ми не залишимо каменя на камені, доки винні не постануть перед судом», — наголосив Клеверлі.

За його словами, через збройну агресію РФ експорт українського продовольства впав більш ніж на 40%. Частину цих втрат «вдалося компенсувати за рахунок Чорноморської зернової ініціативи, організованої за посередництва генерального секретаря ООН і Туреччини».

Однак тепер Росія оголосила, що відмовляється продовжувати «зернову ініціативу», а також заявила, що «в майбутньому році прибере зі світових ринків колосальні 23 млн тонн українського продовольства».

«Дії Росії позбавляють продовольства найбідніші верстви населення Африки, Близького Сходу і Латинської Америки», — додав британський посадовець.

Як ми вже писали, в Британії в понеділок,19 червня, представили закон, який дасть змогу зберегти санкції проти Росії, доки Москва не виплатить компенсацію Україні.