ГоловнеСвіт

НАТО готує багаторічну програму для України

Міністри закордонних справ країн НАТО обговорять початок розробки багаторічної програми підтримки для України під час зустрічі у Брюсселі Про це сказав генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на брифінгу у Брюсселі.

За його словами, на цій зустрічі заплановано затвердити старт розробки багаторічної програми для України. Її мета – забезпечити оборону України, щоб у майбутньому не повторилася подібна збройна агресія з боку Росії.

«Наша підтримка розрахована на довгострокову перспективу. Тому я очікую, що міністри погодяться розпочати роботу над розробкою багаторічної програми для України», – сказав він і зазначив, що члени НАТО з початку вторгнення РФ вже надали Україні допомогу на суму близько 65 млрд євро.

За словами Столтенберга, Альянс не може дозволити Росії продовжувати підривати європейську безпеку.

Також він повторив свою тезу про те, що для того щоб Україна стала членом альянсу, їй спочатку потрібно перемогти у війні.

«Позиція НАТО залишається незмінною – Україна стане членом Альянсу. Водночас ми всі маємо розуміти, що головний фокус зараз – гарантувати, що Україна переможе як суверенна незалежна держава в Європі. Без того, щоб Україна перемогла як незалежна держава, все питання про членство не матиме значення. Таким чином, перший крок у напрямку будь-яких відносин України та НАТО гарантуватиме, що Україна переможе», – заявив генсек.

Нагадаємо, 3-4 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба візьме участь у засіданні комісії Україна — НАТО у Брюсселі. Такий рівень участі України вперше від 2017 року.