ГоловнеСвіт

Німеччина планує вислати щонайменше кількадесят російських дипломатів

Правоохоронці підозрюють їх у співпраці зі спецслужбами.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок планує вислати з країни понад 30 російських дипломатів, акредитованих у Берліні, пише Focus.

Федеральні органи внутрішніх справ вважають, що дипломати можуть використовувати свій імунітет для незаконного вербування німецьких інформаторів зі сфери політики, бізнесу, науки та армії, а також планувати проведення в країні агентурних, диверсійних або дезінформаційних операцій.

«Путінські пропагандисти мали Німеччину в полі зору як до, так і після об’єднання. Резиденції секретних служб Москви, розташовані в посольстві в Берліні та в кількох консульствах, очевидно, сьогодні більш укомплектовані, ніж за часів холодної війни і налічують близько 160 офіцерів», — йдеться у матеріалі.

У Федеральному уряді усвідомлюють, що масове видворення агентів не залишиться без наслідків і Кремль у відповідь визнає небажаними ще більшу кількість німецьких дипломатів.

У січні в Словенії було заарештовано подружжя з Аргентини за підозрою у шпигунстві на користь РФ.

МЗС Естонії також оголосило про висилку з країни співробітника посольства РФ. За інформацією зовнішньополітичного відомства, дипломат брав активну участь у підриві безпеки та конституційного устрою Естонії.