ГоловнеСоціум

Після землетрусів у Туреччині залишилося понад 100 млн тонн уламків

У Туреччині видалять 101 мільйон тонн сміття та уламків після лютневих землетрусів. Про це 24 березня повідомила газета Hürriyet.

У міністерстві довкілля країни заявили, що обсяг уламків і сміття, що залишилися після землетрусів, складає приблизно 46 мільйонів кубометрів.

Лише у південній провінції Хатай буде видалено понад 16 мільйонів тонн сміття.

Щонайменше 2,5 мільйона тонн сміття та уламків можна відправити на переробку.

Влада наголосила, що на місці робіт постійно перевіряється наявність та кількість азбесту, щоб унеможливити забруднення повітря. Місця для утилізації сміття планують влаштувати на громадських територіях, якщо відповідних не знайдеться — будуть використовуватися занедбані пасовища.

Крім того, у міністерстві запевнили, що мешканці сильно пошкоджених та зруйнованих будинків зможуть отримати назад свої цінні речі. Їх діставатимуть з-під уламків насамперед і передаватимуть власникам.

Раніше повідомлялося, що в 11 провінціях Туреччини, які постраждали від землетрусів, стартує масове будівництво житла. За рік планують звести 46 300 житлових будівель.

Нагадаємо, 6 лютого в Туреччині сталося два землетруси магнітудою понад сім балів.

Підземні поштовхи, за якими були тисячі афтершоків, відчувалися і в сусідніх країнах, з яких найбільше постраждала Сирія.

За останніми даними, кількість жертв землетрусів у Туреччині перевищила 50 тисяч людей.