ГоловнеСвіт

Польща спростила експорт БПЛА в Україну

З п’ятниці, 28 квітня, експорт дронів із території Польщі в Україну може здійснюватися на основі загального дозволу, наданого міністром розвитку і технології Польщі. Таке рішення уряд Польщі ухвалив на прохання України, повідомляє Міністерство економіки України.

«Збройні сили України для захисту нашої держави та перемоги над агресором вкрай потребують БПЛА, як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Уряд України зі своєї сторони спростив імпорт БПЛА. Паралельно Україна на всіх рівнях працювала з нашими партнерами на те, щоб відповідні спрощення були ухвалені й ними. Зокрема це питання порушувала під час зустрічей з польськими колегами перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко, а Міністерство економіки надіслало відповідного листа нашим партнерам. Сьогодні ми маємо результат роботи. Рішення уряду Польщі сприятиме прискоренню постачання БПЛА на фронт, посиленню обороноздатності України та прискорить перемогу над агресором», — зазначив заступник міністра економіки України — торговий представник України Тарас Качка.

Як наголосив Качка, рішення Польщі вкрай важливе для України ще й тому, що саме в цій країні волонтери закуповують основні обсяги БПЛА.

Дозвіл стосується лише певної категорії дронів, визначених у розпорядженні: безпілотних літальних апаратів, призначених для контрольованого польоту за межами прямої видимості оператора, з максимальною тривалістю принаймні 30 хвилин, але менше ніж 1 година, і призначених для зльоту та обслуговування. Стабільний керований політ у разі поривів вітру щонайменше 46,3 км/год.

Загальний дозвіл не надають у разі якщо експортер або постачальник знає або був поінформований про те, що зазначені БПЛА призначені або можуть бути повністю або частково призначені для використання у зв’язку з розробкою, виробництвом, поводженням, експлуатацією, обслуговуванням, зберіганням, виявленням, ідентифікацією або розповсюдженням хімічної, біологічної або ядерної зброї, або у зв’язку з розробкою, виробництвом, обслуговуванням або зберіганням ракет, здатних доставляти таку зброю.

Дозвіл не надається і в разі використання їх як частин або компонентів озброєнь, експортованих без або з порушенням необхідного дозволу.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що Польща вже передала Україні вісім літаків МіГ-29 та готує до передачі шість винищувачів цього типу.