ГоловнеПолітика

Саміт на Мальті: в ОП провели підсумкову нараду

Президент Володимир Зеленський провів нараду за підсумками третьої зустрічі радників із питань національної безпеки та радників із зовнішньої політики щодо імплементації Формули миру, яка відбулася 28-29 жовтня на Мальті. Про це повідомив Офіс президента у середу.

Вказано, що керівник ОП Андрій Єрмак поінформував главу держави про те, що в зустрічі взяли участь представники 66 країн і міжнародних організацій з усіх континентів, що на 24 делегації більше, ніж на попередній зустрічі в Джидді.

Він також зазначив, що представники держав-партнерів та українська делегація разом представили конкретні кроки з реалізації п’яти пунктів Формули миру. Ці плани заходів розробили робочі групи у складі послів, акредитованих в Україні, та представників української влади.

Крім того, за словами Єрмака, на Мальті обговорили наступні кроки з імплементації формули (продовження роботи на рівні послів, чергові заходи за участю радників із нацбезпеки) та з підготовки до Глобального саміту миру на рівні лідерів.

У свою чергу Зеленський наголосив, що навіть у непростий час загострень у різних частинах світу кількість учасників зустрічей радників збільшилася, і вони готові консолідуватися довкола пропозицій України щодо завершення війни та досягнення справедливого і стійкого миру.

«Важливо, що завдяки обговоренню пунктів Формули миру ми можемо привертати необхідну увагу країн світу до України, особливо в умовах загострення на Близькому Сході», – сказав він.

Раніше в ОП пояснили, чому Китай не був присутній на саміті на Мальті. Там вважають, що відсутність представника КНР не вплине негативно на продовження роботи за Формулою миру.