ГоловнеСвіт

Сенат Польщі засудив депортацію українських дітей до РФ

Верховна палата парламенту Польщі під час засідання у четвер, 30 березня, засудила депортацію українських дітей до Росії та закликали міжнародні інститути притягнути відповідальних за цей злочин до кримінальної відповідальності. За цю резолюцію проголосували всі 90 сенаторів із різних політичних сил, які перебували у сесійній залі, повідомляє Укрінформ.

Польські сенатори наголошують, що українські діти вивозяться до Росії після вбивств їхніх батьків. При цьому українських дітей вивозять у різні регіони Росії: від Дагестану до Мурманської області та Сахаліну і роблять усе, щоб унеможливити їм повернення до рідної родини. У них відбирають телефони, не дозволяють їм розповідати, де вони знаходяться, постійно переміщують їх, щоб українській владі важко було їх знайти. Українській владі вдалося повернути в Україну лише 307 вивезених дітей.

Викрадених дітей розміщують у дитячих будинках та дитячих таборах, які росіяни глузливо називають базами відпочинку. Фактично в цих місцях українські діти зазнають русифікації.

У резолюції верхня палата парламенту Польщі зазначає, що депортація громадянського населення іншої країни на свою територію однієї зі сторін збройного конфлікту, що воює, є порушенням Женевських конвенцій про захист жертв війни, що «можна назвати військовим злочином або навіть геноцидом».

Польща закликала міжнародне співтовариство зупинити ці злочинні дії та допомогти повернути всіх викрадених і депортованих дітей додому.

Як повідомлялося, глава Мінінтеграції звернулася до російських «усиновлювачів» вкрадених українських дітей. Вона заявила, що їхні імена встановлені і їм доведеться відповідати.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Олексіївни Львово-Бєлової. Вони підозрюються у причетності до незаконної депортації українських дітей.