ГоловнеСвіт

Швеція дозволить розмістити у себе війська НАТО до вступу в Альянс

Швеція дозволить НАТО розмістити війська на своїй території до того, як вона офіційно приєднається до Альянсу. Про це заявили прем’єр-міністр і міністр оборони країни, пише Reuters.

«Уряд вирішив, що збройні сили Швеції можуть розпочати підготовку з країнами НАТО, щоб зробити можливими майбутні спільні операції», — заявили прем’єр-міністр Ульф Крістерссон і міністр оборони Пол Йонсон.

У коментарі газеті Dagens Nyheter вони зазначили, що підготовкою може бути тимчасове базування іноземного обладнання й персоналу на території Швеції. На думку урядовців, це рішення надсилає чіткий сигнал Росії та зміцнює оборону Швеції.

За їхніми словами, Росія в осяжному майбутньому залишатиметься загрозою для сусідніх країн, і вони не впевнені у масштабах територіальних амбіцій президента Володимира Путіна.

Нагадаємо, Швеція подала заявку на вступ у НАТО разом із Фінляндією 18 травня 2022 року. Усі країни альянсу, окрім Туреччини та Угорщини, схвалили протокол. У січні 2023 року між Туреччиною та Швецією спалахнув скандал через спалення Корану біля турецького посольства у Стокгольмі. У Туреччині заявили, що після цієї та інших антитурецьких акцій Швеції не варто чекати від Анкари підтримки її заявки на вступ у НАТО.

Зрештою Фінляндія приєдналася до Альянсу самостійно.

Днями Верховний суд Швеції дозволив уряду екстрадувати прихильника Робітничої партії Курдистану до Туреччини — це одна з вимог Анкари для ратифікації заявки Швеції на членство в НАТО.