ГоловнеПолітика

Швеція надасть Україні зброю на $200 млн

Швеція готує для України новий пакет військової допомоги на 2,2 млрд крон (200 млн доларів). Про це повідомляється на сайті уряду країни.

Вказано, що до 14 пакету увійдуть 155-мм снаряди, боєприпаси і запасні частини для раніше переданої бронетехніки CV90, різне піхотне спорядження, обладнання для супутникового зв’язку.

З врахуванням цього пакету загальна вартість шведської військової допомоги українцям становитиме понад 22 млрд крон (2 млрд доларів).

Також уряд Швеції офіційно дав доручення збройним силам проаналізувати умови підтримки України за допомогою винищувачів JAS 39 Gripen. Згідно з рішенням влади, обов’язковою умовою можливої передачі цих літаків Україні є те, що Швеція спочатку стане членом НАТО.

Нагадаємо, 19 серпня президент України Володимир Зеленський відвідав Швецію. Він заявив, що українські льотчики вже почали участь в ознайомчому навчанні на JAS 39 Gripen і висловив бажання, щоб в України були такі літаки.

У свою чергу прем’єр-міністр Швеції Ульф Крісстерссон заявив, що його країні потрібні Gripen для власної оборони. До того ж заявка країни на вступ до НАТО ще не погоджена, нагадав він.

Saab JAS 39 Gripen (Грифон) – багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який був розроблений з урахуванням універсальності. Скорочення JAS розшифровується як Jakt (винищувач), Attack (штурмовик) і Spaning (розвідник). Цей літак мають на озброєнні Швеція, Угорщина, Чехія, Велика Британія, Бразилія, Таїланд і ПАР. Загалом було випущено 264 таких літаків.