ГоловнеСвіт

Швейцарія приєдналася до стелі цін на нафту з РФ

Влада Швейцарії приєдналася до встановленої Європейським союзом стелі цін на російську нафту і нафтопродукти. Про це повідомила прес-служба уряду країни в середу, 15 лютого.

«Федеральна рада адаптувала запроваджені проти Росії санкції, що стосуються сирої нафти і нафтопродуктів, підтримавши таким чином останні рішення, схвалені Європейським союзом», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, з 5 грудня почало діяти ембарго ЄС на російську нафту, що постачається морем. ЄС, країни G7 і Австралія одномоментно встановили стелю на російські поставки нафти на рівні 60 доларів за барель.

Крім того, Євросоюз встановив два граничні рівні цін на нафтопродукти з Росії. На нафтопродукти, що торгуються зі знижкою для сирої нафти, буде встановлена гранична ціна на рівні 45 доларів за барель. До цієї категорії належить, наприклад, мазут.

Друга гранична ціна на рівні 100 доларів за барель буде встановлена щодо нафтопродуктів високої переробки, які торгуються з премією до сирої нафти. До цієї групи належать бензин і дизпальне.

У відповідь президент Росії Володимир Путін підписав указ про заборону на постачання нафти «недружнім» країнам.