ГоловнеСвіт

США збережуть підтримку України — Блінкен

Сполучені Штати продовжать надавати підтримку Україні в галузях безпеки, економіки, енергетики та гуманітарної сфери. Про це в середу, 22 березня, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час слухань у комітеті Сенату з асигнування за проектом бюджету США на 2024 рік, повідомляє Голос Америки.

Він запевнив, що у Штатів збережеться можливість фінансування всіх проектів.

При цьому Блінкен зазначив, що на американців чекає декілька викликів.

«Перший — це виклик з боку наших стратегічних конкурентів, безпосередня гостра загроза з боку російського самодержавства та її агресія. Найбільш руйнівний, звісно, через його жорстоку агресію проти України», — зазначив Блінкен.

Іншою загрозою держсекретар США назвав довгостроковий виклик із боку Китаю.

Блінкен підкреслив, що керівництво США робить все можливе, щоб протистояти їм і зазначив, що поразка Росії на фронті допоможе США конкурувати з КНР.

Також він зазначив, що вирішувати США доведеться і питання пов’язані з кліматичною кризою, міграцією, продовольчою та енергетичною безпекою, пандеміями, які безпосередньо впливають на життя американців.

У США оцінили вплив на війну візит глави КНР до Москви.

Також у Вашингтоні заявили, що російські війська в Україні можуть уникнути зустрічі зі снарядами зі збідненим ураном, якщо виведуть свої танки з території чужої держави.