ГоловнеСвіт

Столтенберг пропонує членам НАТО виділяти Україні по €500 млн на рік

Генсек НАТО Єнс Столтенберг запропонував країнам-членам Альянсу виділяти щороку по 500 мільйонів євро для Комплексного пакету допомоги Україні. Про це у понеділок, 3 квітня, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Фонд Комплексного пакету допомоги Україні передбачатиме нелетальну короткострокову допомогу, таку як паливо, захисне спорядження та засоби протидії російському вторгненню.

Також фонд має надавати довгострокову підтримку для модернізації збройних сил України та досягнення стандартів оперативної сумісності з НАТО.

Хоча допомога не є летальною, підтримка України в переході на стандарти НАТО також допоможе союзникам продовжити летальну підтримку за рахунок поставок сучасної зброї під час війни, оскільки в них закінчується зброя радянських часів.

Столтенберг заявив журналістам у понеділок, що міністри закордонних справ НАТО погодяться розпочати роботу над багаторічною програмою для України, коли вони зберуться у Брюсселі на дводенну зустріч, яка розпочнеться у вівторок.

Раніше повідомлялось, що НАТО готує багаторічну програму для України. Її мета – забезпечити оборону України, щоб у майбутньому не повторилася подібна збройна агресія з боку Росії.

Нагадаємо, 3-4 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба візьме участь у засіданні комісії Україна — НАТО у Брюсселі. Такий рівень участі України вперше від 2017 року.